Koncert metalowy

Metalowe brzmienia w bluesowych wnętrzach – Katofonia otwarta na różne gatunki muzyczne

Choć Katofonia słynęła przede wszystkim z jam session oraz alternatywnych, jazzowych i bluesowych koncertów, od czasu do czasu odbywały się w niej również koncerty z gatunków nieco mocniejszych – metalowych. Jednym z takich wydarzeń był występ Rosk i Saule, a także zespołu o nazwie [::], który odbył się 7 maja 2017 roku.

Warto zwrócić uwagę na plakat promujący wydarzenie, który jest równie mroczny, jak metalowa muzyka. Wprowadza jednak idealnie w klimat koncertu, co jest jak najbardziej wielkim plusem.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/katofonia-jazzblues-club/rosk-saule-katowice-katofonia/231795270622810/.

Rytualne, muzyczne gody w wykonaniu Rosk

Awangardowe brzmienia muzyczne jak najbardziej pasują do specyfiki Katofonii i Rosk idealnie się w ten klimat wpisał. Metalowy zespół zafundował publiczności klimatyczne, psychodeliczno-depresyjne brzmienia, które wprawiły widownię z jednej strony w osłupienie, a z drugiej w pewnego rodzaju trans. Muzycy zaprezentowali swoją interpretację najciemniejszych ludzkich uczuć, pochodzących z najgłębszych otchłani świadomości.

W odpowiednim odbiorze przedstawianej muzyki pomagały również wizualizacje wyświetlane za zespołem. Prezentowały drzewa, turpistyczne krajobrazy, krzyże. Dwójka wokalistów swoimi głosami nadawała klimat całemu występowali, który choć nie był idealny pod względem czystości dźwięków, zapewnił niesamowitą atmosferę, która udzieliła się każdemu.

Klimatyczny występ Saule

Publiczność zgromadzona w Katofonii mogła posłuchać dojrzałej odsłony muzyki metalowej. Muzycy dołożyli starań, aby ich występ był pod każdym względem idealny. Świetnie dopracowane kompozycje brzmiały, jakby były odtwarzane z płyty CD. Jednocześnie, muzycy włożyli w występ tyle serca, że nie można było od nich oderwać ani wzroku, ani słuchu. Największe wrażenie na zgromadzonej publiczności zrobił perkusista, który w kotły uderzał butelką wypełnioną piaskiem, co zapewniły niesamowite doznania dźwiękowe.

[::] – prezentacja progresywno-metalowych brzmień

Nazwy zespołów bywają różne. Ta zaskakuje swoją prostotą, a jednocześnie dziwnością – [::] to zespół wykonujący progresywno-metalową muzykę. Ich występy są niezwykle ekspresyjne. Cechą charakterystyczną są połamane rytmy, a także interwały, które wprowadzają publiczność w trans. Niesamowity koncert, który dali [::] na pewno na długo zapadnie w pamięci fanów muzyki metalowej.