jam session

Cotygodniowe bluesowo-jazzowe Jam Session, czyli rytuał dla wszystkich fanów muzyki

Gdy mieszkańcy Katowic, jak i miłośnicy bluesowo-jazzowych dźwięków słyszą nazwę „Katofonia”, od razu przychodzi im na myśl jam session. W końcu ten pub właśnie słynął z cotygodniowego, kameralnego muzykowania. Była to niezwykła okazja do pokazania się młodych, zdolnych artystów z Katowic, którzy mogli korzystać z dostępnego w pubie sprzętu muzycznego, aby zaprezentować swoje umiejętności zgromadzonej publiczności. Właściciel klubu stawał na wysokości zadania proponując wysokiej jakości nagłośnienie oraz profesjonalną scenę.

Nawet wtedy, gdy Katofonia znajdowała się jedynie na drugim piętrze kamienicy i nie było możliwości rozstawienia profesjonalnej sceny, jam session miało swój urok i pozwalało na przeżywanie wspaniałych emocji.

Popularność Jam Session w Katofonii

Facebookowa grupa miłośników Jam Session

Dowodem na to, że jam session były niezwykle popularne i chętnie brali w nich udział miłośnicy muzyki bluesowo-jazzowej jest założona grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/jamsessionkatofonia/. Można zobaczyć tam wszystkie wydarzenia, jakie odbywały się w Katofonii, a które dotyczyły właśnie jam session. Było tego naprawdę dużo.

Warsztaty Jam Session

W Katofonii odbyły się także warsztaty bluesowe zorganizowane przez graj.katowice.pl. Prowadzili je Łukasz Wiśnia Wiśniewski, Patryk Filipowicz i sekcja zespołu Blues Bazar. Po ich zakończeniu uczestnicy wzięli udział w jam session, z którego pochodzi nagranie:

Zobacz Jam Session w Katofonii

W serwisie YouTube można odnaleźć wiele nagrań z jam session w Katofonii. Choć nie oddają one faktycznego klimatu, jaki panował w pubie, można przynajmniej zobaczyć, jak było to ciekawe, cykliczne wydarzenie: