gitarzysta na scenie

Katofonia na Szlaku Śląskiego Bluesa

Szlak Śląskiego Bluesa to jedyny tego typu pomysł na świecie, który powstał z inicjatywy Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów w ramach projektu Miasto Muzyki UNESCO, a koordynacją prac nad nim zajął się Wojciech Mirek. Skupia wszystkie najlepsze i najważniejsze puby i kluby muzyczne z regionu. Po historii muzyki Katowic oprowadzać nas będzie specjalna aplikacja multimedialna, w której usłyszymy anegdoty oraz ciekawe historie opowiadane przez m.in. dziennikarza Zamorskiego czy muzyków Tomasza Titusa Pukackiego, Tomasza Organka czy Sebastiana Riedla. Daje to niesamowitą okazję do poznania kultowych miejsc, jak i ich historii. Użytkownik zostanie doprowadzony do wielu ciekawych obiektów, w których będzie mógł posłuchać wyjątkowej muzyki i rozkoszować się jej dźwiękami lub po prostu zobaczyć, co obecnie mieści się w tym miejscu. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: http://szlak-bluesa.pl/o-szlaku/. Na stronie znajduje się także mapa i aplikacja mobilna.

Warto dodać, że do Szlaku Śląskiego Bluesa stale dołączane są nowe, kulturalne miejsca związane z bluesem, dlatego podróżowanie jego śladami cały czas może być ciekawe i niepowtarzalne. To wielka gratka dla wszystkich miłośników tego rodzaju muzyki.

Jakie miejsca można odwiedzić? M.in.:

• klub Puls, który bardzo kojarzy się z jedną z piosenek kultowego zespołu Dżem. Znajduje się on w podziemiach obecnego Pałacu Goldsteinów,
• Beanus w Sosnowcu,
• Gwarek w Gliwicach,
• Pyrlik w Bytomiu,
• Dom Kultury Górnik w Tychach,
• Kocynder w Chorzowie.

Na Szlaku Śląskiego Bluesa nie mogło zabraknąć Katofonii

Kultowy jazzowo-bluesowy pub muzyczny musiał znaleźć się na mapie Szlaku Śląskiego Bluesa. W końcu miejsce to słynęło z niezwykłych jam session, gromadziło wspaniałych artystów i pozwalało na niezwykłe przeżywanie muzyki na żywo.

Choć w maju 2018 roku zniknęło z kulturalnej mapy Katowic, można być pewnym, że na długo jeszcze zostanie zapamiętane jako miejsce szerzące kulturę, wartościową muzykę i promujące najlepszych muzyków.