Walijski muzyk w Katofonii – John Porter porwał tłumy

Katofonia przez kilka lat była jednym z najpopularniejszych jazzowo-bluesowych pubów muzycznych w Katowicach. Chętnie występowali na jej scenie zarówno znani w stolicy Śląska artyści, jak i ci o szerszych zasięgach. Jedną z gwiazd, które pojawiły się w murach Katofonii był John Porter.

Walijski muzyk, kompozytor, tekściarz

Te wszystkie określenia w najlepszy sposób opisują działalność Johna Portera. Urodził się 15 sierpnia 1950 roku w Lichfield. Gra na takich instrumentach, jak gitara elektryczna, gitara akustyczna, harmonijka ustna, banjo. Najlepiej czuje się w rocku, popie, bluesie i folku.

Był lub nadal jest związany z następującymi zespołami:
• Maanam (1976-1979),
• Porter Band (1979-1980, 1993-2002),
• Me and That Man (od 2016).

Na swoim koncie ma kilka płyt studyjnych, m.in. „China Disco”, „Back in Town” i „Philosophia”. Jednym z najbardziej znanych utworów z jego dyskografii jest zdecydowanie „Bones of Love” (https://www.youtube.com/watch?v=IfmrAqV0n5Q), utwór nagrany z polską wokalistką Anitą Lipnicką, z którą również był związany.

John Porter w Katofonii

Występ Johna Portera w Katofonii był bardzo dużym wydarzeniem. Zgromadził prawdziwe tłumy, porwał publiczność i zapewnił wspaniałą rozrywkę. 6 grudnia 2015 roku zgromadzona w pubie publiczność mogła usłyszeć niezwykłe aranżacje na gitarę. Można było poczuć niezwykły klimat, który podczas swoich występów wytwarza walijski artysta. Niesamowity wokal w połączeniu z pięknymi gitarowymi brzmieniami zawsze robi duże wrażenie.