Kultowy śląski zespół Hasiok z nowym wokalistą w Katofonii

Prawdziwi fani zespół Hasiok byli zachwyceni, gdy usłyszeli, że wielkie przeboje usłyszą w tak cudownym miejscu, jakim była Katofonia. Impreza została zaplanowana na 11 grudnia 2015 roku.

Kilka słów o śląskim zespole Hasiok

Śląski zespół, który został założony w 1996 roku gra przede wszystkim hip hop oraz rapcore. Słynie z używania w swoich utworach dialektu śląskiego. Sama jego nazwa pochodzi z języka śląskiego i oznacza śmietnik. Jest dość specyficzna, ale nie umniejsza jego zasług, ponieważ przez lata działalności artyści zgromadzili wokół siebie wielu wiernych fanów, którzy czekają z zapartym tchem na każdy kolejny koncert, jak i wiadomość o wydaniu nowej płyty.

Szersza publiczność miała okazje zobaczyć śląski zespół w programie „Must Be The Music. Tylko Muzyka”. Formacja dotarła do półfinału. Fragment ich występu można zobaczyć tutaj: https://www.interia.tv/wideo-mocny-slaski-hasiok-w-mbtm,vId,1088135.

Za teksty zespołu odpowiada Guru i Robert Binias (Robur), który także śpiewa. Z dyskografią zespołu można zapoznać się na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hasiok.

Po odejściu z zespołu Robura, który wyruszył w podróż dookoła świata, nastąpiły niewielkie zmiany w zespole:
• Mariusz Krasz - wokal,
• Tomasz Albin - gitara,
• Tomasz Dyrda - gitara,
• Krzysztof Tomaszek - bas,
• Robert Makowski - instr. klawiszowe,
• Michał Karpiński – perkusja.

Hasiok w Katofonii

Zespół, jak zwykle zaprezentował się z najlepszej strony. Zgromadzona w Katofonii publiczność mogła posłuchać największych hitów i bawić się wraz z członkami zespołu w bluesowych wnętrzach klubu. Na scenie pojawił się także Kamil, który zwyciężył odcinek kultowego programu muzycznego Szansy na Sukces, do którego zespół został zaproszony.

Fani zespołu mogli również posłuchać wokalu Mariusza Krasza, który zastąpił Roberta Biniasa.